Room Escape - byliśmy, zobaczyliśmy, dotknęliśmy i wyszliśmy na czas

Dodano: 17.12.2015 [11:11]


Room Escape - byliśmy, zobaczyliśmy, dotknęliśmy i wyszliśmy na czas...

Moda przyszła ze Stanów Zjednoczonych oraz gier komputerowych. W Warszawie jest ich tyle, że coraz trudniej je wszystkie policzyć. My byliśmy w jednym i sprawdziliśmy, o co chodzi w tym wielkim szumie i zainteresowaniu wokół pokoi pełnych zagadek. Ale od początku...

Room Escape to pokój zagadek o różnej tematyce: Laboratorium, Piwnica, Indiana i wiele innych. Jednym słowem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Na czym polega zabawa? Najprościej rzecz ujmując na znalezieniu wyjścia z zamkniętego pokoju. Maksymalnie 5-osobowa grupa zamykana jest w wybranym pokoju i ma godzinę na znalezienie wyjścia. To właśnie tyle czasu mają uczestnicy zabawy na wydostanie się z pomieszczenia, bo inaczej... zostaną tam na zawsze ;) Mojej grupie udało się i jesteśmy na wolności uhhh...

Trafiliśmy do pokoju Indiana przy ul. Śniadeckich 1/15 w Warszawie. Jak sama nazwa wskazuje, pomieszczenie było urządzone w klimacie znanym z filmów o przebojowym archeologu Indiana Jones'ie. Znalezienie wyjścia na czas możliwe było dopiero po rozwiązaniu całej masy starożytnych zagadek, zadań i łamigłówek.

Czas umykał jednak nieubłaganie. Pierwsze pół godziny zabawy minęło tak szybko, że sami byliśmy zaskoczeni. O samych zagadkach pisać nie mamy zamiaru, żeby nie psuć zabawy naszym czytelnikom. Przyjemność z ich samodzielnego rozwiązania jest nieoceniona. Jedno jest pewne. W pokoju zagadek trzeba włączyć logiczne myślenie, przypomnieć sobie matematykę z czasów szkolnych czy wczuć się w rolę archeologa.

Dzięki wspaniałej grupie, w której każdy z uczestników przemycił trochę sprytu w innej dziedzinie, udało nam się otworzyć drzwi przed upływem wyznaczonych 60 minut.

Room Escape to świetna zabawa dla każdego, w każdym wieku - od tych najmłodszych po tych najstarszych. To także idealny prezent na urodziny, rocznicę, a nawet pod choinkę. Super miejsce na zorganizowanie wieczoru panieńskiego/kawalerskiego.

Czy polecamy? 1000% na TAK ;)

Więcej informacji znajdziecie https://roomescape.pl/

Polecaj

    Fashion Fight

    Coś na dzisiaj
    fashionweb
    Coś pięknego
    fashionweb
    Cytat na Walentynki
    fashionweb
    Walentynki
    fashionweb