Sprawdziliśmy szczotki do włosów Michel Mercier. Oto nasza opinia

Dodano: 07.01.2016 [16:54]


W pierwszej chwili widząc 3 rożne szczotki do 3 różnych rodzajów włosów Michel Mercier (cienkich, normalnych i grubych), które w jakiś specjalny sposób mają czesać moje włosy, uśmiechnęłam się... myśląc „I to ma mi pomóc w dbaniu o moje piękne włosy, ha...”? Do testu szczotek podeszłam bardzo sceptycznie – szczotka, jak szczotka, co tu można niby zrewolucjonizować? Już pod koniec testów wiedziałam, że jednak byłam w błędzie i zmieniłam zdanie o 180 stopni.

Przede wszystkim należy podkreślić, że szczotki Michel Mercier wcześniej nie były dostępne w Polsce. Trzeba je było sprowadzać na zamówienie lub kupować w trakcie pobytu za granicą. Niedawno jednak pojawiły się one wreszcie także w naszych drogeriach. Do wyboru mamy duże szczotki Michel Mercier oraz zupełna nowość - mniejsze podróżne/turystyczne.

Szczotki Michel Mercier mają za zadanie przyjemnie rozczesywać suche i mokre włosy, zmniejszyć ich wypadnanie spowodowane nieprawidłowym szczotkowaniem oraz zredukować łamliwość. Szczotka posiada różnej długości końcówki, co ma pomóc w szczotkowaniu włosów oraz jednocześnie przyjemnie masować skórę głowy. Trzeba przyznać, że moja głowa ten masaż zapamiętała na długie minuty ;) Szczotka nie nadaje się do modelowania włosów, ale z tym raczej nie powinno być problemu, bo każda dbająca o swoje włosy czytelniczka powinna posiadać kilka szczotek spełniających różne funkcje. 

Szczotka Michel Mercier żeczywiście o wiele lepiej czesze włosy, nie wyrywa ich, a przede wszystkim nie drapie głowy.

Wielkim plusem jest to że są one całe plastikowe co pozwala na utrzymanie ich w czystości. Dobrze się je myje i suszy. Jak dla mnie minusem jest rączka, która w tradycyjnej wersji szczotki mogłaby być o kilka centymetrów dłuższa.  

Funkcjonalność szczotki sprawdziłam również na włosach mojej 10-letniej siostrzenicy. Ma długie gęste włosy, które bardzo szybko jej się plączął. Jak to z dziećmi bywa zawsze narzekają przy czesaniu, że je to boli, że ciągniesz, wyrywasz itd. A tutaj zmiana i spokój, brak narzekania ;) uhhh...

Szczotka dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych. Każdy kolor dopasowany jest do innego rodzaju włosa:

Dla włosów cienkich (kolor różowy) – końcówki są najbardziej elastyczne i miękkie, dzięki czemu włosy są rozczesywane w sposób delikatny i przyjemny dla skóry. 

Dla włosów normalnych (kolor zielony) – końcówki szczotki zostały dobrane odpowiednio do struktury włosa, są elastyczne i średnio twarde.

Dla włosów grubych (kolor niebieski) – końcówki są najmniej elastyczne, bardziej twarde, ale dalej zakończone okrągłymi główkami, które nie ranią skóry, co pozwala bez trudu dotrzeć szczotce do nasady głowy, aby móc bez szarpania włosów delikatnie rozczesać włosy i masować skórę głowy.

Jak już wspominałam całkowitą nowością są małe, zgrabne szczotki turystyczne również dostępne w trzech kolorach. Zaletą jest wielkość gdyż można je zabrać wszędzie, mieszczą się w torebce, kosmetyczce, walizce itd. Są wygodne w trzymaniu oraz posiadają nakładkę, która chroni końcówki szczotki przed zniszczeniem.

Profesjonalne szczotki Michel Mercier, dwie serie - wersję klasyczną (cena 49,99 zł) i travel (cena 39.99 zł) kupić można wyłącznie w drogeriach Douglas. Moim zdaniem cena nie jest wygórowana tym bardziej, że często markowe szczotki kosztują dużo drożej, a nie zdają dobrze swojej funkcji.

Polecam. Sprawdźcie sami i napiszcie swoje zdanie :)

Polecaj

    Fashion Fight

    Coś na dzisiaj
    fashionweb
    Coś pięknego
    fashionweb
    Cytat na Walentynki
    fashionweb
    Walentynki
    fashionweb