Pokój rycerski - zabawa dla każdego

Dodano: 07.01.2016 [17:53]


Zabawa w Escape Room spodobała nam się do tego stopnia, że postanowiliśmy sprawdzić, czy tyle samo frajdy sprawi nam rozwiązywanie zagadek w kolejnym pokoju. Aby mieć porównanie z poprzednim pokojem (pokój Indiana przy ul. Śniadeckich 1/15 w Warszawie – nasza relacja TUTAJ) odwiedziliśmy pokój rycerski przy ul. Inżynierskiej 1 w Warszawie. 

Co nas tam czekało? Nasza, sprawdzona w bojach grupa była przekonana, że kolejny pokój będzie podobny do poprzedniego... Zagadki to w końcu zagadki. Co nowego mogłoby nas zaskoczyć? Nie mogliśmy się bardziej mylić :) Nowe miejsce, nowy wystrój i przede wszystkim nowa zabawa w pokoju rycerskim. Nie zdradzając szczegółów, aby nie psuć nikomu zabawy, możemy przyznać, że pokój rycerski był całkowitym przeciwieństwem pokoju indiana. 

Ale od początku. Dla tych, którzy nigdy nie słyszeli o takiej zabawie należy się kilka słów wyjaśnienia. 
Maksymalnie 5-osobowa grupa zamykana jest w wybranym pokoju np. pokój rycerski, wehikuł czasu, indiana czy jakiś jeszcze inne pomieszczenie i ma godzinę na znalezienie wyjścia. Pokój posiada dużo zagadek, na które grupa musi znaleźć odpowiedź, która z kolei prowadzi do następnej zagadki i następnej, a na samym końcu do klucza, który otwiera drzwi, aby wyjść na wolność... A czas mija nieubłaganie.

Moja grupa bawiła się w pokoju rycerskim (ul. Inżynierska 1 w Warszawie) i zgodnie z naszą dość młodą jeszcze tradycją tym razem również wyszła przed czasem. Zabawa była udana, wesoła, ale co najważniejsze wszyscy razem świetnie współpracowali. 
Pokój rycerski - nie zdradzając za wiele - jest urządzony w średniowiecznym klimacie z elementami rycerskimi: zbroje, miecze, mapy. Nie ukrywając zabawa była dość trudna, trzeba było wykazać się logicznym myśleniem, aby czegoś nie przeoczyć. 


Okazuje się zatem, że mając na swoim koncie nawet kilka/kilkanaście odwiedzonych pokoi zagadek zabawa raczej się nie nudzi. Czy po wizycie w pokojach: indiana i rycerskim dalibyśmy się zamknąć w kolejnym? OCZYWIŚCIE, ŻE TAK! Ciekawe, czy udałoby nam się znów wyjść przed czasem...

Escape Room to świetna zabawa dla każdego, w każdym wieku. To także idealny prezent na urodziny, rocznicę, wieczór kawalerski/panieński czy wyjście integracyjne z pracy. POLECAMY ;)

Więcej informacji znajdziecie https://roomescape.pl/

Polecaj

    Fashion Fight

    Coś na dzisiaj
    fashionweb
    Coś pięknego
    fashionweb
    Cytat na Walentynki
    fashionweb
    Walentynki
    fashionweb