Okulary, wyznacznik charakteru i oznaka profesjonalizmu

Dodano: 11.07.2016 [09:18]


Poprzez wybór odpowiedniej fryzury, garderoby czy dodatków każdy z nas stara się wyrazić siebie. To, jak się prezentujemy, wpływa na opinię środowiska o naszej osobie. Latem okulary to jedne z tych akcesoriów, które potrafią wyróżnić nas z tłumu. Dokonując odpowiedniego doboru, możemy podkreślić swoją osobowość i wyglądać bardziej dostojnie czy profesjonalnie.

Faktem jest, że obecnie okulary pełnią funkcję nie tylko korekcyjną, ale odgrywają istotną rolę ze względów estetycznych. Decydując się na zakup nowego modelu, nie zawsze należy kierować się sezonowymi trendami.
Prawidłowy dobór oprawek powinien uwzględniać kształt twarzy, kolor skóry, charakter wykonywanej przez nas pracy, jak i styl, jaki sobą reprezentujemy. Wybór jest w pełni zależny od efektu, który chcemy osiągnąć. Chcąc zwiększyć swoją atrakcyjność, dobrze jest najpierw zapoznać się z zależnościami, jakie są między kształtem i kolorem oprawek, a ich postrzeganiem  przez otoczenie.

Jak oceniamy kształty oprawek?
Okulary w zależności od kształtu pozwalają nadać twarzy innego charakteru. Prostokątne oprawki sprawiają, że prezentujemy się bardziej profesjonalnie i kompetentnie. Właściciela takich okularów odbieramy jako pewną siebie, inteligentną i odważną osobę.

Jeśli chodzi o kwadratowe oprawki, w obecnych czasach jest to podstawowy atrybut hipsterów. Wpływają na to, że mogą odebrać właścicielowi siły charakteru, ale w zamian za to dodają mu nutę indywidualności.

Co jest równie ważne?
Dzięki szerokiej dostępności okularów na rynku, możemy tworzyć wiele finezyjnych kombinacji podkreślając swoje walory. Należy mieć mimo wszystko świadomość, że decydując się na zakup okularów przeciwsłonecznych z bazaru czy z niektórych sieciówek, nie zapewniamy naszym oczom dostatecznej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. 

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się spacer do salonu, w którym specjaliści udzielą nam porad przy wyborze, zarówno pod kątem walorów estetycznych, jak i zdrowotnych.

Polecaj

     Fashion Fight

     Coś na dzisiaj
     fashionweb
     Coś pięknego
     fashionweb
     Cytat na Walentynki
     fashionweb
     Walentynki
     fashionweb