Odchudzanie last minute – jak skutecznie schudnąć

Dodano: 08.02.2018 [16:12]


Relaks, lenistwo, nieregularne posiłki i sporo niezdrowych przekąsek – brzmi znajomo? Zła dieta podczas urlopu szybko może odbić się na naszej sylwetce. Co zrobić, aby szybko powrócić do formy na wakacje i cieszyć się zgrabnym ciałem.  

Klucz do sukcesu to odpowiednia dieta
Po okresie zimowym warto wrócić do regularności i zdrowych, odpowiednio skomponowanych posiłków. Pamiętaj o królewskim, bogatym w składniki odżywcze śniadaniu i lekkiej, białkowej kolacji. 4-5 posiłków dziennie. Nie zapomnij o tym, by w swojej diecie zawrzeć zdrowe tłuszcze nienasycone, które znajdziesz np. w orzechach czy łososiu

O czym jeszcze powinnaś pamiętać? O ograniczeniu soli i cukru w diecie. Sól zastąp przyprawami i ziołami, cukier natomiast, np. stewią lub ksylitolem. Zamiast słodyczy i kupnych słonych przekąsek przygotuj w domu ich fit odpowiedniki. I regularnie pij dużo wody – to poprawi twój metabolizm i pomoże ci wrócić do formy.

Aktywność pomoże ci osiągnąć cel
Korzystaj z pięknej pogody! Lato i wczesna jesień przynosi nam idealną pogodę na aktywne spędzanie czasu. Spacery, jogging, ćwiczenia w fitness clubie – niezależnie od tego jaki rodzaj ćwiczeń wybierzesz, możesz być pewna, że twój organizm ci za to podziękuje. Osoby uprawiające aktywność fizyczną utożsamiane są z siłą, zdrowiem, dobrym samopoczuciem i energią. Ćwiczenia maja ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Bez regeneracji nie ma efektów
W procesie odchudzania bardzo istotna jest regeneracja. Ważne, byś spać regularnie ok. 7-8 godzin dziennie i robić przerwy między treningami. Nie trenuj codziennie, najlepiej 2-4 razy w tygodniu.

Motywacja
Nie ma skutecznego odchudzania bez trwałej motywacji, dlatego to ważne, by postawić przed sobą realny cel i konsekwentnie go realizować. W chwilach zwątpienia, warto zaopatrzyć się w książkę motywacyjną (np. „Obudź w sobie wojownika” Konrada Gacy), pokrzepiające cytaty lub poszukać historii osób, którym udało się osiągnąć cel. Motywacja powinna być naszym motorem napędowym do działania.

Jeśli potraktujemy odchudzanie kompleksowo i będziemy skupieni na celu, bardzo szybko możemy osiągnąć wymarzone efekty. Wystarczy wprowadzić w swoje życie kilka zmian, które pozwolą nam skutecznie zadbać o zdrowie i pomóc w powrocie do formy.

Polecaj

     Fashion Fight

     Cytat
     fashionweb
     Coś na dzisiaj
     fashionweb
     Coś pięknego
     fashionweb
     Cytat na Walentynki
     fashionweb