Załóż czapkę zimą

Dodano: 14.02.2018 [21:50]


To nieprawda, że „przez głowę” ucieka najwięcej ciepła – ten proces zachodzi równomiernie na całym ciele, a głowa to tylko 10% jego powierzchni. Jej mocne ukrwienie sprawia jednak, że dotkliwiej odczuwamy chłód. Dlatego mamy i babcie przypominające nam o niewychodzeniu z domu bez czapki, kiedy jest zimno, miały sporo racji i warto ich posłuchać.

Zwłaszcza, że w sklepach można dosłownie przebierać wśród najróżniejszych modeli, kolorów i materiałów, z których zostały wykonane nakrycia głowy. Rodzaj tego ostatniego ma szczególne znaczenie dla osób, które zimą walczą z elektryzującymi się włosami. Sztuczny akryl tylko spotęguje ten problem, dlatego najlepiej szukać czapek lub kapeluszy z wełny, które są na dodatek cieplejsze. Można też ewentualnie ratować się domowym patentem, czyli posmarowaniem wnętrza czapki odrobiną płynu do płukania tkanin i odczekaniem, aż całkowicie wyschnie, zanim ją włożymy.

Jeśli marzy nam się kilka czapek w różnych kolorach, a z funduszami krucho, jest sposób na to, by stworzyć sobie godną namiastkę garderoby pełnej różnych nakryć głowy. Wystarczy kupić jedną, w uniwersalnym i pasującym do nas kolorze i doczepiać do niej różne pompony – robi się je banalnie łatwo, a żeby nie tracić czasu, najlepiej znaleźć poradnik w sieci albo zapytać babci.

Polecaj

     Fashion Fight

     Cytat
     fashionweb
     Coś na dzisiaj
     fashionweb
     Coś pięknego
     fashionweb
     Cytat na Walentynki
     fashionweb