​STYLISTA RADZI: Dobierz idealny biustonosz dla siebie

Dodano: 11.06.2014 [15:29]


Ponad 80% kobiet nosi źle dobraną bieliznę. Chodzi tu o biustonosz! Zazwyczaj są to za duże miseczki, zbyt obcisły pas, czy luźne ramiączka. A przecież każdej kobiecie chodzi o to, aby wyglądać pięknie. Powiedz STOP źle dobranym stanikom. Nasi styliści radzą jak dobrać odpowiedni biustonosz, który podniesie biust do góry i ładnie wymodeluje piersi. Zobacz również jakie są rodzaje biustonoszy i zapięć, odpowiednie do każdego ubrania TUTAJ

Jak dobrze przymierzać biustonosz?
Najważniejsza zasada, jaka istnieje przy zakupie bielizny jest taka, że zawsze trzeba ją przymierzać. Nigdy nie należy kupować biustonosza „na oko”. Każda marka ma swój fason czy szycie. Biustonosz może układać się różnie, może być niewygodny i wyglądać niekorzystnie.

Przymierzając biustonosz kieruj się kilkoma zasadami. Gdy założysz już ramiączka, a piersi umieścisz w miseczkach, pochyl się do przodu i zapnij na pierwsze haftki na plecach. Wyprostuj się i dopasuj stanik do ciała regulując ramiączka.

Haftki

Przymierzając biustonosz musisz zapiąć go na pierwszą haftkę, nigdy na drugą i kolejną. Z czasem biustonosz i tak rozciągnie się w praniu lub podczas noszenia i to właśnie wtedy możesz zapinać go na kolejne haftki. 

Pas

Co jest najważniejszą rzeczą, która podtrzymuje biust? Jeśli sądzisz, że ramiączka lub miseczki, to niestety, ale odpowiedź jest błędna. To pas trzyma cały biust i go modeluje. 
Z tego właśnie względu pas musi być dopasowany. Istnieje kilka trików, aby sprawdzić, czy jest on za ciasny, czy może za duży. Należy wsunąć palec pod pas, jeśli palec nie mieści się oznacza to, że pas jest za ciasny w obwodzie. Natomiast jeśli mieści się więcej niż jeden palec to znak, że pas jest za luźny.

Pas pod biustem powinien być ułożony równo w poziomie, dlatego pamiętaj o jego wyrównaniu z przodu i z tyłu. Jeśli zapięcie z tyłu podjeżdża do góry, to znak, że stanik jest za szeroki w obwodzie. Podjeżdżające do góry zapięcie wpływa na obniżenie biust, co z kolei powoduje, że cały ciężar piersi trzymany jest przez ramiączka. Może to powodować choroby kręgosłupa i oczywiście nie wygląda atrakcyjnie.  
W dobrze dobranym biustonoszu, pas stanika powinien gładko przylegać do ciała. Przód i tył biustonosza jest na tej samej wysokości co tworzy tzw. „stelaż” dla biustu. 

Miseczki

Piersi w całości muszą znajdować się w miseczkach! Nie mogą wylewać się z nich tworząc efekt bułeczki czy też „drugich piersi”. To nie powiększa biustu tylko go oszpeca. 
Jeśli piersi nie mieszczą się w miseczkach i się z nich „wylewają”, przymierz większe miseczki, jeśli natomiast miseczki odstają oznacza to, że musisz przymierzyć mniejszy rozmiar miseczek bo obecny jest za duży. 

Fiszbiny

Fiszbiny mają za zadnie otaczać biust i ładnie podnosić go do góry. Jeśli więc fiszbiny wciskają się w biust musisz wybrać większy rozmiar miseczki. 
Istnieje łatwy test na sprawdzenie czy masz dobry stanik. Jeśli naciśniesz fiszbiny i poczujesz, że się uginają to oznacza, że opierają się one na piersiach, a nie na żebrach. Jeśli spod fiszbin wystają piersi to pewne jest to, że stanik jest za mały i powinnaś poszukać modelu o mniejszym obwodzie i większych miseczkach. 
Fiszbiny wraz z miseczką mają za zadanie obejmować całą pierś.

Mostek

Mostek jest to środkowa część stanika łącząca miseczki. Ta część powinna przylegać do ciała tak, aby można było wsunąć pod niego palec. Jeśli mostek jest ciasny należy wybrać większy obwód stanika. 

Ramiączka

Jeśli ramiączka stanika uwierają Cię lub pozostawiają odciśnięte ślady to nie czekaj dłużej i wydłuż je. Jeżeli wydłużenie ramiączek nie pomogło to prawdopodobnie masz stanik za luźny w obwodzie i powinnaś go wymienić na nowy. Pamiętaj, że to pas powinien podtrzymywać biust, ponieważ to on, a nie ramiączka stanowi idealny „stelaż” dla piersi. Pamiętaj, aby po każdym praniu regulować je na nowo gdyż mogą przesunąć się. 

Obecnie istnieje wiele sklepów z bielizną, które mają w ofercie pomoc profesjonalnej  zazwyczaj za darmo. Osoba ta ma za zadanie pomóc przy doborze odpowiedniego biustonosza, dlatego nie wstydź się i poprosić jej o pomoc. 

Polecaj

     Fashion Fight

     Cytat
     fashionweb
     Coś na dzisiaj
     fashionweb
     Coś pięknego
     fashionweb
     Cytat na Walentynki
     fashionweb