STYLISTA RADZI: Jak dobrać męską koszulę

Dodano: 29.07.2014 [12:19]


W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki czas, gdy T-shirt idzie w odstawkę, a zastąpić go musi koszula. Niezależnie od tego, czy idziesz do pracy, na randkę, imprezę z kumplami czy oficjalne przyjęcie, dobrze dobrana koszula to podstawa. Oto kilka żelaznych zasad doboru koszuli idealnej na każdą okazję.

Podstawowym problemem w wyborze koszuli jest styl. Zanim wpadniesz w wir zakupów, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Proponujemy, abyś przyjrzał się swoim znajomym lub choćby sławnym aktorom o zbliżonych gabarytach i sylwetce do Twojej. Dzięki temu znacznie łatwiej można wyrobić sobie własny styl i dobrać odpowiednie części garderoby. Dziś jednak skoncentrujemy się na koszulach.

Możliwości jest bardzo wiele. Już rozpoczynając od góry pojawiają się dylematy. Pierwszym jest krój kołnierzyka. Miłośnicy klasyki wybiorą zapewne kołnierzyk prosty (Kent), który jest dość uniwersalny i pasuje praktycznie do każdego kształtu twarzy. Powinni się nim zainteresować zwłaszcza mężczyźni o długich szyjach i pociągłych rysach.
 

Z kolei mężczyźni preferujący bardziej nieformalny styl sięgną raczej po koszule z tradycyjnym, amerykańskim kołnierzykiem na guziki (Button down).

Wszyscy poszukujący elegancji, a zarazem prostoty powinni skoncentrować się na koszulach z kołnierzykiem włoskim (Hai, Cutaway), który charakteryzuje się rozłożystym krojem i idealnie wygląda z krawatem, jak i bez niego (wówczas koniecznie rozpięty ostatni guzik).

Miłośnicy ekstrawagancji i awangardy mogą natomiast wybrać koszule z kołnierzykiem łamanym lub stójką, które ze względu na nietypowy krój narzucają znacznie większy rygor na dobór pozostałych elementów garderoby.
  
 

Polecaj

    Fashion Fight

    Cytat
    fashionweb
    Coś na dzisiaj
    fashionweb
    Coś pięknego
    fashionweb
    Cytat na Walentynki
    fashionweb